Prześcieradło z gumką 90x200 - produkt, dzięki któremu łatwo urządzimy naszą sypialnię
Prześcieradło z gumką 90x200 - produkt, dzięki któremu łatwo urządzimy naszą sypialnię

Prześcieradło z gumką 90x200 - produkt, dzięki któremu łatwo urządzimy naszą sypialnię

Urządzenie sypialni tak, by była nie tylko piękna, lecz również wygodna, nie jest łatwe. Na szczęście istnieją akcesoria, które znacznie upraszczają ten proces. Jednym z nich jest prześcieradło z gumką 90x200.

Prześcieradło z gumką 90x200 i jego wpływ na wygodę w naszej sypialni

Zsuwające się prześcieradło może znacząco ograniczyć komfort naszego snu. Na szczęście zastosowanie gumki skutecznie zapobiega temu zjawisku - prześcieradła, w których została ona użyta, nie tylko nie przemieszczają się, lecz również przez cały czas idealnie przylegają do materaca. Są przy tym elastyczne, dzięki czemu nasz ruch nie wpływa na ich ułożenie. Jeżeli więc zdecydujemy się na prześcieradło z gumką 90x200 - możemy liczyć na całkowicie gładką powierzchnię łóżka. 

Warto przy tym zaznaczyć, że obecnie mamy dostęp do szerokiej gamy produktów z tej grupy asortymentowej. Nowoczesne prześcieradło z gumką 90x200 może więc być z łatwością dopasowane do naszych potrzeb i preferencji. Produkty tego typu są też barwione na wiele kolorów i mogą być wykonane z różnych tkanin. Do najpopularniejszych należą frotte i jersey. Jakie są pomiędzy nimi różnice?

Prześcieradło z gumka 90x200 z jerseyu i frotte - podobieństwa i różnice

Zarówno prześcieradło jersey z gumką 90x200, jak i analogiczny produkt z frotte, wykonane są  z bawełny. Nie powinno to dziwić, gdyż surowiec ten:

  • zapewnia dobrą cyrkulację powietrza,
  • stosunkowo łatwo poddaje się barwieniu,
  • jest niezwykle elastyczny.

Fakt, że tkaniny bawełniane można bez problemu farbować, powoduje, że wykonane z nich prześcieradła występują w wielu wariantach kolorystycznych. Nie powinniśmy więc mieć problemu z wyborem modelu, który będzie idealnie współgrał ze stylistyką naszej sypialni. Z  łatwością dopasujemy też prześcieradło do barwy posiadanej już poszewki bądź poszwy.

Każda z omawianych tkanin świetnie radzi sobie również z wilgocią oraz zapewnia właściwy dostęp powietrza do naszej skóry. Zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest więc odczucie użytkownika: prześcieradło jersey z gumką 90x200 jest znacznie gładsze, stanowi więc idealne rozwiązanie m.in. dla małych dzieci i ich matek. Produkt z frotte jest miękki i puszysty, jednak według nas zdecydowanie lepiej sprawdzi się w sypialni naszych starszych podopiecznych lub nas samych. 

Prześcieradła z gumka 90x200 i poszewki - czym kierować się przy ich wyborze?

Wybierając prześcieradła i poszewki do naszego domu staramy się kierować kilkoma podstawowymi zasadami.

Przede wszystkim zwracamy uwagę na trwałość produktów. Jest to według nas czynnik ważniejszy od ceny. Zakładamy, że tekstylia dobrej jakości będą nam służyły zdecydowanie dłużej - ich zakup jest więc w praktyce bardziej opłacalny. Poszewki oraz prześcieradła od renomowanych dostawców utrzymają przy tym przez cały czas wysoką estetykę. 

Staramy się również, by wyposażenie sypialni było dostosowane do potrzeb i gustów osoby, która będzie z niej korzystać. Na szczęście obecnie nie mamy problemu z zakupem odpowiednich wyrobów. Zarówno poszewki, jak i prześcieradła są dostępne w wielu różnorodnych wariantach. Ich wzornictwo może więc bez problemu współgrać zarówno z wystrojem naszej sypialni, jak i z upodobaniami dzieci.

Ważnym czynnikiem, wpływającym na nasze wybory, jest również wygoda, jaką zapewnia dany produkt. Przykładem wyrobu, który spełnia ten wymóg, może być prześcieradło jersey z gumką 90x200. Nie przepuszcza ono wilgoci, świetnie chroni więc materac. Jednocześnie jest niezwykle łatwe w użytkowaniu - jego założenie i zdjęcie nie stanowi problemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium