Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Pickup punkt odbioru/automat paczkowy) już od 200,00 zł.

Pościele dla dzieci - czym kierować się przy ich zakupie?

Pościele dla dzieci - czym kierować się przy ich zakupie?

Pościele dla dzieci - czym kierować się przy ich zakupie?

Sypialnia dziecka musi zapewniać idealne warunki dla jego wypoczynku. Równie ważne jest jednak zachowanie w tym pomieszczeniu odpowiedniego wystroju, jak najlepiej dopasowanego do gustów młodego pokolenia. Pościele dla dzieci powinny być więc wybierane z najwyższą starannością.

Pościele dla dzieci - czym kierować się przy ich wyborze?

Przeznaczone dla najmłodszych odbiorców artykuły projektowane są przede wszystkim z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie użytkownika. Nie inaczej jest w przypadku wyposażenia sypialni. Pościele dla dzieci, dostępne obecnie na rynku, są więc najczęściej wykonane z materiałów naturalnych, a przy tym zapewniających odpowiedni komfort snu. Typowym surowcem, używanym do ich produkcji, jest bawełna. Wytwarzane z niej wyroby charakteryzują się dobrymi współczynnikami izolacji cieplnej. Zapewniają też odpowiednią cyrkulację powietrza i jego dostęp do skóry.

My osobiście zwracamy również uwagę na to, by pościele dla dzieci, które znajdą się w naszym domu, posiadały właściwe atesty. Dzięki temu mamy gwarancję, że odpowiadają one normom bezpieczeństwa, a ich użycie w sypialni najmłodszych członków naszej rodziny nie wywoła problemów zdrowotnych (na przykład alergii).

Oczywiście niezwykle ważnym czynnikiem jest również możliwość długotrwałego użytkowania zakupionego do sypialni wyposażenia. Zawsze staramy się wybierać taki jego rodzaj, który będzie nie tylko odporny na zużycie, lecz również uniwersalny. Pościel dziecięca 160x200 wydaje się pod tym względem najciekawszym rozwiązaniem: może być ona używana zarówno przez nasze najmłodsze pociechy, jak i przez nastolatków. Dzięki temu można ograniczyć częstotliwość jej wymiany - w praktyce będzie ona konieczna jedynie wówczas, gdy dojdzie do fizycznego zużycia lub gdy zdecydowanie zmienią się preferencje dziecka.

Pościele dla dzieci - najpopularniejsze modele

O ile z naszego punktu widzenia liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i ekonomika użytkowania wyposażenia sypialni, o tyle dla naszych dzieci najważniejszy jest jego wygląd. Na szczęście pościel dziecięca 160x200 dostępna jest w wielu wariantach. Dzięki temu możemy z łatwością wybrać spośród nich taki, który będzie odpowiadał zarówno nam, jak i młodemu pokoleniu. 

Nasze obserwacje wskazują, że najpopularniejsze są obecnie te modele pościeli dla dzieci, na których znajdują się nadruki przedstawiające:

  • motywy z popularnych bajek, filmów i komiksów,
  • sceny z gier komputerowych,
  • wzory trójwymiarowe,
  • motywy zwierzęce i roślinne.

Dużym powodzeniem cieszą się również pościele dla dzieci świecące w ciemności. Teoretycznie są one przeznaczone dla nastolatków, jednak - z tego co widzimy - podobają się również naszym młodszym pociechom.

Pościel dla dzieci 160x200 - modele dla chłopców i dziewczynek

O ile poszwy i poszewki dla najmłodszych członków rodziny wybieramy zwykle sami, o tyle ich zakup do sypialni nastolatków konsultujemy z przyszłymi użytkownikami. Istotnym czynnikiem, wpływającym na wybór konkretnego produktu, jest przy tym płeć naszego podopiecznego. Pościel dziecięca 160x200 o uniwersalnym wzornictwie, przeznaczona zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, jest oczywiście w dalszym ciągu dostępna, trzeba jednak zauważyć, że wyroby lepiej dopasowane do gustów każdej z tych grup są coraz częściej spotykane.

Wśród modeli dla dziewczynek królują obecnie wzory z kobiecymi postaciami z bajek i filmów, natomiast pościele dla dzieci, dedykowane chłopcom, mają najczęściej nadrukowane motywy nawiązujące do gier i komiksów. Wśród wyrobów dla tej ostatniej grupy odbiorców znajdują się też poszwy i poszewki z dinozaurami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium