Kapa na narożnik i inne tekstylia, które ułatwiają stworzenie przyjaznego wnętrza
Kapa na narożnik i inne tekstylia, które ułatwiają stworzenie przyjaznego wnętrza

Kapa na narożnik i inne tekstylia, które ułatwiają stworzenie przyjaznego wnętrza

Urządzając nasz dom staraliśmy się zawsze łączyć estetykę z użytecznością. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak kapa na narożnik, były dla nas zawsze nieocenioną pomocą. Wyposażenie tego typu jest również niezwykle przydatne wówczas, gdy chcemy zmienić wystrój pokoju.

Kapa na narożnik - sposób na zmianę charakteru wnętrza

Nie da się ukryć, że narożnik jest zwykle jednym z tych mebli, które zajmują najwięcej miejsca w naszym mieszkaniu. W związku z tym jego barwa oraz stylistyka powinny być idealnie zharmonizowane z otoczeniem. Jak jednak postąpić wówczas, gdy planujemy zmianę wystroju wnętrza lub koloru ścian? Czy musimy pozbywać się narożnika? Według nas nie jest to konieczne. Znakomitym sposobem na zgranie jego wyglądu z nową aranżacją pomieszczenia może być przykrycie go odpowiednią narzutą. Kapa na narożnik będzie w takiej sytuacji pełnić rolę ważnego elementu dekoracyjnego, dzięki któremu wygląd tego mebla będzie harmonijnie współgrał z nowym wyposażeniem pokoju.

Świetnie sprawdzi się ona również wówczas, gdy chcemy optycznie powiększyć powierzchnię jakiegoś pomieszczenia. Duża, jasna kapa na narożnik będzie w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem. Wybór narzuty jest więc niezwykle istotną kwestią i warto poświęcić dłuższą chwilę na wytypowanie takiego jej wzoru, który będzie idealnie pasował do naszego wnętrza. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, więc nie powinno to stanowić problemu. Według naszych obserwacji największą popularnością cieszą się produkty jednobarwne, o stonowanych kolorach, które idealnie współgrają z wnętrzami w stylu skandynawskim. Oczywiście wybór konkretnego rozwiązania wynikać musi z naszych preferencji. Zwykle jest on również uzależniony od tego, w jakim pomieszczeniu ma znaleźć się dana kapa na narożnik.

Przykładowo w pokojach reprezentacyjnych wskazane jest zastosowanie narzut o wysokich walorach estetycznych. W miejscach, w których zwykle nie przyjmujemy gości, liczyć się będzie natomiast przede wszystkim wygoda użytkowania oraz wytrzymałość. Trzeba bowiem pamiętać, że kapa na narożnik to nie tylko ozdoba. Ważną jej funkcją jest również ochrona naszego posłania przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. 

 Pościel bambusowa do pokoju najmłodszego członka rodziny

Urządzając pokoje naszych najmłodszych dzieci mieliśmy na uwadze przede wszystkim ich wygodę i bezpieczeństwo. Jednym  z zastosowanych przez nas rozwiązań, pozwalających na uzyskanie tych efektów, jest pościel bambusowa. Fakt, że zdecydowaliśmy się na nią, wynika z właściwości użytkowych tego typu tekstyliów. Wśród ich zalet wymienić możemy przykładowo:

  • wysoką wytrzymałość;
  • właściwości termoregulacyjne, zapewniające dziecku komfort cieplny;
  • hipoalergiczność.

Jest ona przy tym delikatna i przyjemna w dotyku, nie podrażnia więc skóry.

Nowoczesna pościel bambusowa jest też niezwykle wygodna w użytkowaniu. Najczęściej poszwy wyposażone są w wygodny zamek, ułatwiający jej wymianę. Niezwykle ważne jest dla nas również jej wzornictwo, wyroby tego typu są bowiem ważnym elementem dekoracji pokoju naszych podopiecznych. Utrzymane w stonowanych barwach tkaniny świetnie współgrają z jego wystrojem, a przy tym ułatwiają dzieciom zasypianie.

Przyjemne dla oka motywy kształtują też od najwcześniejszych lat poczucie estetyki młodych członków naszej rodziny. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że pełnią one do pewnego stopnia rolę edukacyjną.  Oczywiście przyjazne wzory, takie jak baśniowe zwierzęta, cieszą również po prostu oczy dzieci. Odpowiednio dobrana pościel bambusowa wpływa więc również na to, że chętnie udają się one na spoczynek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium