Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Pickup punkt odbioru/automat paczkowy) już od 200,00 zł.

Pościel dziecięca i inne elementy wyposażenia sypialni młodego człowieka - czym warto kierować się przy ich wyborze?

Pościel dziecięca i inne elementy wyposażenia sypialni młodego człowieka - czym warto kierować się przy ich wyborze?

Pościel dziecięca i inne elementy wyposażenia sypialni młodego człowieka - czym warto kierować się przy ich wyborze?

Zakup wyposażenia do sypialni naszych podopiecznych nie musi być traktowany jako problem. Wystarczy uświadomić sobie, że nasze gusta są odmienne od tych, które charakteryzują młodsze pokolenie. Wybór akcesoriów, takich jak pościel dziecięca, powinien więc być efektem kompromisu.

Kołdra 140x200 - typowe wyposażenie sypialni młodego człowieka

Najważniejszą z naszego punktu widzenia kwestią jest zakup odpowiedniej kołdry. To, na jakie rozwiązanie postawimy, może w dalszej perspektywie odbić się na zdrowiu dziecka i komforcie jego snu. Staramy się też zwykle wybrać taki produkt, który może służyć przez długie lata. Idealnym rozwiązaniem wydaje się kołdra 140x200. Przemawia za tym przede wszystkim fakt, że pasuje ona do rozmiarów każdego typowego łóżka.

Może być ona przy tym używana nie tylko przez dzieci i nastolatków, lecz również przez młodych dorosłych. Jej ewentualna wymiana będzie więc konieczna dopiero wówczas, gdy nastąpi jej naturalne zużycie. Z łatwością dobierzemy też do niej pościel. Kołdra 140x200 jest więc wyborem niezwykle praktycznym i uniwersalnym, a przez to ekonomicznym.

Ważną kwestią jest szeroki asortyment  produktów tego typu, dostępnych na rynku. W ofercie wielu dostawców znajdziemy na przykład modele antyalergiczne. Według nas warto postawić właśnie na nie, gdyż łączą one walory prozdrowotne z wygodą użytkowania. Antyalergiczna kołdra 140x200 posiada najczęściej wypełnienie z nowoczesnych, syntetycznych materiałów, dzięki czemu można prać ją w zwykłej pralce. Wyroby takie są przy tym niesłychanie lekkie, co nie tylko wpływa na komfort snu, lecz również ułatwia wymianę pościeli.

Pościel dziecięca - jak wybrać model, który będzie odpowiadał naszemu podopiecznemu?

Musimy od razu zaznaczyć, że w naszym domu decyzje, dotyczące wyboru poszew i poszewek, podejmowane są przy udziale dzieci. To one będą z nich korzystać, powinny więc mieć realny wpływ na ich zakup. Podejście takie pozwala nam uniknąć wielu kłótni i sprawia, że wizyty w sklepie - tradycyjnym lub internetowym - są o wiele przyjemniejsze dla każdego z nas. Dbamy oczywiście o to, by pościel dziecięca, którą wspólnie kupujemy, była bezpieczna dla zdrowia oraz wygodna. Młodszym członkom rodziny pozostawiamy wybór jej wzoru. Oczywiście wówczas, gdy byli oni mali, kierowaliśmy się przy zakupach tego typu naszymi własnymi upodobaniami, jednak uważamy, że młody człowiek powinien z czasem zyskać więcej swobody w urządzaniu swojego otoczenia.

To, na co konkretnie decydują się nasi podopieczni, zależy od wielu czynników - ich gustu, zainteresowań czy po prostu mody. Jaka pościel dziecięca jest przez nich najchętniej wybierana? Według naszych obserwacji powodzeniem cieszą się na przykład:

  • motywy z popularnych bajek i filmów;
  • nadruki, które przedstawiają rośliny i zwierzęta (są one wybierane częściej przez dziewczęta - wyjątek stanowią wzory z dinozaurami);
  • motywy związane ze sportem i grami - tego typu modele były dawniej uznawane za przeznaczone dla chłopców, jednak obecnie nie jest to już regułą;
  • modele świecące w ciemności.

O ile wybór konkretnego wzoru warto pozostawić dzieciom, o tyle w naszych rękach musi spoczywać odpowiedzialność za kwestie praktyczne. Warto więc zadbać na przykład o to, by pościel dziecięca do sypialni naszego podopiecznego była wykonana z odpowiednich materiałów. Najlepsza wydaje nam się tradycyjna bawełna, która zapewnia dostęp powietrza do skóry, łatwo wchłania pot, a przy tym jest przyjemna w dotyku. Ważne jest też naturalnie to, by poszwy i poszewki pasowały do wymiarów używanych w naszym domu kołder i poduszek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium