Dlaczego warto zdecydować się na prześcieradło frotte?
Dlaczego warto zdecydować się na prześcieradło frotte?

Dlaczego warto zdecydować się na prześcieradło frotte?

Odpowiednio dobrana pościel i wyposażenie sypialni to podstawowe warunki regeneracji naszych sił podczas nocnego wypoczynku. Jednym z najczęściej używanych akcesoriów, które mogą to zagwarantować, jest prześcieradło frotte. Z czego wynika jego popularność?

Prześcieradło frotte - rozwiązanie dla każdej sypialni

Prześcieradła frotte cieszą się w naszym domu uznaniem od wielu lat. Musimy podkreślić, że doświadczenia wszystkich członków rodziny z produktami tego typu były zawsze pozytywne. Wśród ich zalet wymienić możemy między innymi:

  • wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne;
  • dużą higroskopijność, dzięki której możliwe jest łatwe pochłanianie potu;
  • strukturę tkaniny, zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza;
  • znakomite walory estetyczne oraz użytkowe.

Wszystkie te czynniki powodują, że prześcieradło frotte jest dla nas w praktyce rozwiązaniem uniwersalnym. W miesiącach letnich wysoka przepuszczalność tkaniny, z której wykonuje się tego typu tekstylia, zapewnia nam przewiewność i dostęp powietrza do skóry, natomiast zimą struktura i grubość materiału gwarantuje nam uczucie ciepła podczas snu. 

Nie bez znaczenia jest również wysoka estetyka produktów tego typu.  Bawełna, podstawowy surowiec do produkcji prześcieradeł  frotte, może być stosunkowo łatwo barwiona na różne kolory. Przekłada się to na szeroką paletę barw gotowych produktów. Dzięki temu stosunkowo łatwo możemy wybrać te z nich, które w największym stopniu będą dopasowane do kolorów pozostałych elementów wyposażenia naszej sypialni. Z naszego punktu widzenia jest to jedna z największych zalet prześcieradeł tego typu.

Prześcieradło frotte z gumką - wygoda i estetyka w jednym

Obecnie w sklepach dostępne są prześcieradła frotte różnych typów. Coraz większym powodzeniem cieszą się nowoczesne ich warianty, zaopatrzone w gumkę. Ułatwia ona ich utrzymanie na miejscu, co wpływa na wygodę użytkownika - prześcieradło takie nie zsuwa się z posłania, nie ma również ryzyka, że podczas wstawania owinie się ono wokół naszych nóg, powodując bolesny i niebezpieczny upadek. Można je przy tym stosunkowo łatwo dopasować do rozmiarów używanego przez nas materaca, bowiem w handlu dostępne są produkty tego typu o różnej wielkości.

Prześcieradło frotte z gumką pomoże nam również poprawić estetykę sypialni. Dzięki elastycznemu mocowaniu przylega ono przez cały czas do powierzchni łóżka, nie tworząc wybrzuszeń. Wspomniana wyżej różnorodność kolorystyczna dostępnych w sklepach artykułów z tej grupy dotyczy również prześcieradeł tego typu. Dzięki niej powinniśmy bez problemu dobrać taki ich model, który będzie idealnie pasował do stylu naszej sypialni.

Prześcieradło frotte - zakup na lata

Produkowane obecnie prześcieradła frotte charakteryzują się - jak już wspomnieliśmy - wysoką wytrzymałością. Wynika ona przede wszystkim z ich dużej grubości. Cecha ta powoduje, że są one stosunkowo odporne na uszkodzenia - zarówno te wynikające z jednorazowego użycia dużej siły (rozerwanie), jak i na takie, które są efektem długotrwałego użytkowania (na przykład przetarcie).

Jeżeli kupimy prześcieradło frotte dobrej jakości, możemy również liczyć na to, że utrzyma ono swoje kolory nawet po wielu praniach. W związku z tym wybierając produkt od sprawdzonego dostawcy możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez długi czas, zachowując wszystkie swoje walory. Zakup taki pozwala więc w praktyce nie tylko zachować wygodę podczas snu - jego zaletą jest również oszczędność środków, które w innym wypadku musielibyśmy wydać na wymianę wyposażenia sypialni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium