Pościel 160x200 - odpowiedni wybór dla singla czy pary?
Pościel 160x200 - odpowiedni wybór dla singla czy pary?

Pościel 160x200 - odpowiedni wybór dla singla czy pary?

Jakość naszego nocnego odpoczynku, zależy od wygodnego łóżka i odpowiednich akcesoriów, jakimi są kołdry i poduszki. Rozmiary pościeli mają znaczenie, zarówno wtedy, gdy śpimy samotnie, jak i w przypadku współdzielenia sypialni z partnerem. Czy pościel 160x200 przeznaczona jest dla jednej osoby, czy też wystarczy dla dwojga? 

Co na dobry sen?

Po ciężkim dniu każdy z nas marzy jedynie o położeniu głowy na mięciutkiej poduszce i zaśnięciu. Nic nie może nas rozpraszać ani przeszkadzać nam w wypoczynku. Spokojny i odpowiednio długi sen to gwarancja lepszego funkcjonowania w ciągu dnia. Nieprawidłowo dobrana pościel może być jednym z elementów, które znacznie utrudnią nam pójście w ramiona Morfeusza. Często pojawiającym się problemem jest zbyt długa lub zbyt krótka kołdra. Ta pierwsza denerwuje nas, ponieważ ciągle ląduje na ziemi. Ta druga z kolei nie daje solidnej osłony przed chłodem. Idealnym rozwiązaniem jest pościel w standardowym rozmiarze. Kto powinien jej używać?

Dwoje pod kołdrą

Większość z nas uwielbia spać pod jedną kołdrą z naszą drugą połówką, ponieważ zapewnia to prawdziwą bliskość i intymność. Śpiąc, możemy się wówczas wtulać w ukochaną osobę i z pewnością dzięki temu jest nam również cieplej w chłodne zimowe noce. Jeśli kołdra dla pary jest zbyt wąska, nikt nie wysypia się należycie, ponieważ sen zakłócany jest przez nieustanne batalie o nakrycie. Takie przepychanki mogą trwać przez całą noc, odbierając nam możliwość efektywnego relaksu i powodując gorsze nastroje, a także niesnaski w związku. Niektóre pary stosują inną metodę, a mianowicie każda z osób ma odrębną kołdrę oraz poduszkę. Taki sposób spania eliminuje łóżkowe waśnie, lecz może nie wpływać korzystnie na więź między partnerami, a wręcz stwarzać między nimi niepotrzebny dystans. Pościel 160 x 200 jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy w nocy czuć ciepło bliskiej nam osoby i jednocześnie spać spokojnie bez konieczności ciągłego wyrywania sobie kołdry. Ten rozmiar pozwala na swobodne zmieszczenie się dwóch osób pod kołdrą i integralne połączenie między nimi podczas nocnej sjesty.

Wyspany singiel

Osoby śpiące samotnie nie potrzebują pościeli o przesadnie dużych gabarytach, dlatego też pościel 200 x 220 byłaby dla nich zdecydowanie za duża. Mniejsze rozmiary kołdry, jak 160 x 200 są optymalne dla singli. Zapas materiału daje sposobność do tego, by dokładniej i szczelniej owinąć się kołdrą. Będąc singlami mamy czasem ochotę zawinąć się w kołdrę niczym naleśnik, ponieważ w takiej konfiguracji czujemy się miło i bezpiecznie, jakbyśmy spali w czyichś ramionach. Ponieważ w nocy nikt nie zabiera nam kołdry, możemy ją wykorzystać dowolnie, jak tylko chcemy. Są osoby, które kołdrę traktują wyłącznie, jako dodatek do snu, bez którego mogłyby się obejść. Są i takie, które nie wyobrażają sobie spania bez nakrycia się kołdrą aż po same uszy. Zapas materiału daje singlom pole do popisu. Możemy np. wpuścić pod kołdrę domowe zwierzę, które będzie nam chętnie towarzyszyło nocą albo przykryć kołdrą dodatkową poduszkę, do której będziemy się przytulać, jakbyśmy przytulali się do drugiej osoby.

Kołdra 160 x 200 - najważniejsze zalety

Pościele o wymiarach 160 x 200 nie są ani za duże, ani za małe. To najbardziej standardowy rozmiar wybierany najczęściej, zarówno przez osoby samotne, jak i pozostające w stałych związkach. Największymi walorami kołder o takich gabarytach są:

  • Ogólna dostępność (na takie kołdry łatwo dopasujemy i dokupimy poszewki, ponieważ występują one niemalże w każdym sklepie);
  • Poręczność i łatwość przenoszenia (pościel jest stosunkowo lekka, można ją w prosty sposób złożyć w kostkę lub wywiesić na balkonie, aby mogła się przewietrzyć);
  • Taniość (ponieważ kołdry tego typu są dostępne w wielu punktach sprzedaży, można je kupić w konkurencyjnych cenach, wystarczy tylko porównać oferty. Kołdra 200 x 220 jest dużo droższa i zdecydowanie mniej praktyczna oraz trudniejsza w użytkowaniu, czy utrzymywaniu w dobrym stanie);
  • Ergonomiczne gabaryty (standardowe wymiary 160 x 200 sprawiają, że pościel wszędzie się zmieści, np. w pojemniku na pościel, który znajduje się w łóżku, ponadto pościel łatwo transportować np. w razie przeprowadzki lub wyjazdu).

Dla kogo pościel 160x200?

Pościel w rozmiarze 160 na 200 centymetrów jest jedną z najbardziej uniwersalnych. Wyśpimy się pod nią, jeśli nie mamy kompana do łóżka, ale będąc w parze, także powinniśmy być usatysfakcjonowani. Taka pościel mieści się w każdym łóżku, zarówno wielkim łożu małżeńskim, jak i pojedynczym łóżku dla singla. Jest to idealny wybór dla każdego. Jeśli chcemy spać z ukochaną osobą, kołdra będzie wystarczająco szeroka. Jeśli decydujemy się na samotne spanie i lubimy otaczać się kołdrą jak kokonem, to pościel o wymiarach 160 x 200 sprawdzi się u nas rewelacyjnie. Jest to pościel z potencjałem, która może ewoluować wraz z naszymi życiowymi poglądami. Zdeklarowane single mogą postanowić, że chcą spróbować związkowego życia i wtedy pościel, pod którą do tej pory spali samotnie, przyda się dla dwojga. Niezależnie od tego, czy śpimy w pojedynkę, czy we dwójkę, tego typu pościel spełni swoją rolę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium