Jak prać koc w pralce?
Jak prać koc w pralce?

Każdy z nas z pewnością docenia niezwykłe walory koców. Nie tylko mogą one skutecznie zastąpić tradycyjną narzutę na kanapę, a co więcej, możemy się pod nim skutecznie ogrzać w chłodne jesienno-zimowe wieczory. Nie da się ukryć, że obecnie koce produkowane są z wielu różnych materiałów i każdy z nich cechuje się innymi właściwościami. Jednak bez względu na to, o koc należy odpowiednio zadbać. Najważniejsze okazuje się być jego odpowiednie pranie. Jak więc to zrobić?

Jak prać koc w pralce?

Odpowiednie dbanie o koc, z pewnością sprawi, że będzie on służył nam przez wiele lat, a co więcej nie straci on swoich walorów estetycznych. Jak prać koc? Otóż wszystko zależy od tego, z jakiego materiału został on wyprodukowany. Co więcej, dużo zależy także od zaleceń producenta zawartych na metce, to właśnie tam znajdziemy informacje o tym, czy dopuszczalne jest pranie koca w pralce, a także w ilu stopniach prać koc. To właśnie metka powinna w pierwszej kolejności dostarczyć nam informacji o tym jak prać koc. Warto również zaznaczyć, że nowe koce są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Nieodpowiednio wyprane, mogą te niezwykłe walory po prostu stracić. Tak więc jak prać koc, żeby był miękki i zachował odpowiedni wygląd?

Jak prać koc z wełny owczej?

Wełniane koce są niezwykle przyjemne w dotyku, a także wyjątkowo estetyczne. Nic więc dziwnego, że większość z nas wybiera właśnie ten model. Jak prać koc z wełny owczej? Najbezpieczniejsze okazuje się czyszczenie na sucho lub pranie chemiczne. Jeśli nasza pralka, dysponuje programem do prania rzeczy wełnianych, możemy ją również wykorzystać. Jeśli zdecydujemy się na metodę ręczną, wówczas najlepiej robić to w rękawicach, a także w wodzie, której temperatura nie przekracza 30 stopni Celsjusza. Wykorzystajmy również dedykowane środki do wełny z lanoliną. Pranie w pralce również powinno odbywać się w takiej samej temperaturze, a co więcej, warto koc złożyć w harmonijkę. Wykorzystajmy również delikatny płyn do płukania tkanin, gdyż zwykłe proszki mogą uszkodzić delikatne, wełniane włókna.

Jak prać koc z mikrofibry?

Koce z mikrofibry nie są tak popularne jak te z wełny, jednak mają swoje grono zwolenników. Jak prać koc z mikrofibry? Otóż podstawowym zaleceniem są niskie temperatury, które nie przekraczają 40 stopni Celsjusza. Jeśli pierzemy tego typu koc w pralce, wybierzmy program do delikatnych tkanin. Unikajmy również wszelkiego rodzaju wybielaczy i silnych detergentów zmiękczających tkaniny.

Jak prać koc z poliestru?

Koce z poliestru są cenione za swój efektywny wygląd. Jak prać koc, żeby był miękki i zachował swój wygląd? Otóż najlepiej uprać go w pralce, z programem "pranie delikatne" W ilu stopniach prać koc z poliestru? Najlepiej w najniższej temperaturze od 30 do 40 stopni Celsjusza. Jeśli nie chcemy zrezygnować z wirowania, najlepiej ustawić maksymalnie najniższe obroty.

Jak prać koc polarowy?

Polarowe koce mają tę zaletę, że bez problemu można prać je w pralce, a materiał nie straci swoich właściwości. Te modele koców są niezwykle przyjemne w dotyku i bardzo ciepłe, z tego też względu goszczą w wielu domach. Jak prać koc polarowy? W tym wypadku temperatura również nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Dobrze będzie, jeśli użyjemy specjalnego proszku, do tego typu tkanin, co pozwoli zachować jego miękkość. Wirowanie powinno odbywać się możliwie niskich obrotach, by nie odkształcić koca.

Jak prać koc akrylowy?

Koce akrylowe, czyli z tkaniny syntetycznej są niezwykle popularne. Te modele potrafią świetnie zdobić nasze kanapy, a także ogrzewać nas podczas chłodnych wieczorów. Jednak jak prać koc akrylowy? Wspomniane już zostało, że jest to tkanina syntetyczna, więc bez obaw możemy uprać taki koc w pralce, nawet w temperaturze wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Co więcej, taki koc dobrze zniesie wirowanie, a powstałe zagniecenia szybko wyprostują się podczas użytkowania. Podczas płukania koca akrylowego, warto dodać nieco delikatnego płynu do płukania tkanin i wybrać zimną wodę. Pozwoli to zachować miękkość i delikatność takiego koca.

Jak prać koc bambusowy?

Koce bambusowe są stosunkowo nowym produktem, przeznaczonym głównie dla dzieci, który od razu podbił serca wielu rodziców. Te koce są delikatne i przyjemne w dotyku, a przede wszystkim nie uczulają. Pranie koców bambusowych powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami na metkach. Niewielkie kocyki dziecięce powinny być prane w specjalnych siatkach. Tego typu koca nie powinniśmy prać ręcznie, by go nie zniszczyć. Najlepiej wybrać program do prania tkanin delikatnych, a także niską temperaturę- 30 stopni Celsjusza. Koce bambusowe mogą być odwirowywane, by odcisnąć nadmiar wody, a także zapobiec wyciąganiu się tkaniny. Warto jednak wybrać obroty o maksymalnej wartości 800. Po praniu nie powinniśmy wyżymać i wyciągać kocyka, a jedynie pozwolić mu spokojnie wyschnąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium