Jak pościelić łóżko jednoosobowe?
Jak pościelić łóżko jednoosobowe?

Sypialnia, miejsce w którym większość z nas zaczyna i kończy każdy dzień. Jej zwieńczeniem powinno być wygodne łóżko, dopasowane do indywidualnych potrzeb, które jako mebel nie tylko ozdobi to intymne wnętrze, ale przede wszystkim pozwoli zaznać komfortowego snu. Idealna sypialnia to miejsce kojarzone ze spokojem i harmonią, którą osiągnąć może stosując dodatki wpisujące się w nasze osobiste gusta. Zastanawiając się nad aranżacją łóżka jednoosobowego, powinniśmy kierować się zarówno wygodą, jak i indywidualnymi preferencjami. 

 

Czego potrzeba, aby ładnie pościelić łóżko jednoosobowe?

Zarówno w Internecie, jak i na wystawach sklepowych łatwo znaleźć ciekawe inspiracje do sypialni. Niestety, podczas gdy w wielu katalogach dominują aranżację łóżek dwuosobowych, trudno dowiedzieć się, jak ładnie pościelić łóżko jednoosobowe. Niezależnie od rozmiaru, łóżko może stanowić nie tylko element wypoczynkowy, ale też ozdobę całego pomieszczenia, skupiając na sobie uwagę, bądź pozostając uzupełnieniem wystroju. Chcąc zadbać o wysoką estetykę pościeli, należy starannie określić wystrój panujący w sypialni - czy jest on nowoczesny, czy może tradycyjny? Czy w sypialni pojawiają się już jakieś wzory? Jakie kolory występują w pomieszczeniu? Odpowiedź na te podstawowe pytania stanowi dobry start przy planowaniu całej aranżacji łóżka. Najpiękniejsze kompozycje stawiają na dopasowane i przemyślane dodatki, takie jak prześcieradło, poszwy na kołdrę, poduszki, koce i narzuty. Ten ostatni element jest szczególnie ważny, jako, że stanowić będzie wierzchnią warstwę aranżacji, przez większość czasu pozostając na widoku. 

 

Różne sposoby na ścielenie łóżek jednoosobowych

Obecnie dostępne jest wiele wzorów i kolorów pościeli, koców oraz narzut, co pozwala na znalezienie idealnych produktów pasujących do wszystkich wnętrz. Inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku dzieci, a jeszcze inne w przypadku sypialni dorosłych. Jasne określenie swoich preferencji, jak i stylu życia pozwolą na stworzenie idealnej strefy wypoczynku. Istnieje wiele sposobów na ścielenie łóżek, z którymi warto się zapoznać, tworząc wymarzoną dla siebie aranżację. 

Ścielenie łóżka dziecięcego

Wiele rodziców zadaje sobie pytanie, jak pościelić łóżko dziecka, aby te wyglądało atrakcyjnie, a przy tym zachęcało nasze pociechy do snu. Genialnym rozwiązaniem będą narzuty o wesołych i kolorowych wzorach. Narzuta nie tylko wzbudzi w dziecku pozytywne skojarzenia, ale pomoże też przy zachowaniu porządku na łóżku, pokrywając znajdujące się pod nią kołdrę i poduszkę. Dodatkowo stanowić będzie dobre tło dla zabawek pluszowych, bez których wiele dzieci nie wyobraża sobie zasypiania. 

Ścielenie łóżka w kobiecym stylu 

Wielu kobietom zależy nie tylko na wygodzie, ale też na wysokiej estetyce łóżka. W takich przypadkach świetnie sprawdzą się narzuty w modnych wzorach, dopasowane kolorystycznie zarówno do innych elementów pościeli, jak i wystroju. Dodatkowo w ramach ozdoby warto zastosować kolorowe poduszki i koce, które rozłożone w nogach łóżka, na narzucie, dodadzą kompozycji faktury i ciekawego wyrazu. 

Ścielenie łóżka w męskim stylu

Dla mężczyzn istotna jest funkcjonalność i prostota, którą często cenią bardziej od kolorowych wzorów. Idealnym rozwiązaniem dla wielu panów będą więc jednobarwne narzuty, dzięki którym szybko zadbają o porządek w sypialni, bez dodatkowych elementów, których układanie wymaga dodatkowego czasu i precyzji. 

Ścielenie łóżka w stylu hotelowym

Podczas wakacji, bądź innych wyjazdów możemy spotkać się z charakterystycznym sposobem ścielenia łóżek przez personel hotelowy. Takie aranżacje zachwycają swoim dopasowaniem i rodzą w nas potrzebę uzyskania podobnego klimatu we własnym domu. To z kolei rodzi pytanie, jak pościelić łóżko w stylu hotelowym? Odpowiedź tylko pozornie wydaje się trudna. Najważniejszą zasadą w drodze do uzyskania idealnej hotelowej aranżacji jest stosowanie wielu warstw. Niestety, z samej pościeli i dwóch poduszek ten efekt nie będzie możliwy do odtworzenia. Głównym elementem przemawiającym za styl hotelowy jest dobrze dobrana narzuta, najlepiej większa od rozmiaru łóżka, tak, by jej materiał swobodnie opadał. Ciekawym zabiegiem jest połączenie ze sobą nawet dwóch narzut o różnych wzorach, z których pierwsza pokrywać będzie łóżko w całości, a druga tylko jego część. Często popełnianym podczas ścielenia łóżka błędem, jest przykrywanie poduszek kołdrą. Efekt finalny będzie o wiele lepszy, gdy poduszki ułożymy na kołdrze, a nie pod nią, najlepiej do tych podstawowych dokładając jeszcze nieco mniejsze, ozdobne. Ostatnim, finalnym elementem ścielenia łóżek w stylu hotelowym jest duża dbałość o szczegóły i precyzja podczas nakładania na siebie kolejnych warstw. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy żaden z materiałów się nie pogniótł, a później można się już cieszyć efektem końcowym. 

Skąd czerpać inspiracje?

Istnieje wiele dobrych źródeł, które mogą posłużyć jako inspiracja przy planowaniu aranżacji własnej sypialni. Gotowe katalogi pomogą zdecydować jaka narzutka na łóżko 140x200 będzie najlepsza i jakie dodatki będą się z nią komponować. Najważniejsze jest jednak zbudowanie przestrzeni, w której sami będziemy się czuć najlepiej, niezależnie od panujących aktualnie trendów. A jeśli chciałbyś się dowiedzieć, jak zaaranżować łóżko dwuosobowe, koniecznie sprawdź ten artykuł

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium