Kołdra obciążeniowa koc sensoryczny 200x150 cm 6,8kg
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Kołdra obciążeniowa 6,8kg
✅ Wymiary: Dł. 200 x szer. 150 cm ± 5 cm
✅ Materiał poszycia: 100% Bawełna
✅ Materiał wypełnienia: szklany granulat i poliestrowa wyściółka
✅ Waga: 6,8 kg
✅ Kolor: Szary
✅ Opakowanie: praktyczna walizka
Budzenie się z poczuciem wypoczęcia po nocy przespanej pod kołdrą obciążeniową marki Menuett! Ciężar sprawia, że kołdra otula wokół ciało i zapewnia przyjemny nacisk.
✔Delikatny i równomierny nacisk na ciało
Kołdra zapewnia równomierny i delikatny nacisk na ciało, co może ułatwić zasypianie wieczorami.
✔Poszwa z bawełny
Poszwa została wykonana w 100% z bawełny, a wypełnienie składa się ze szklanego granulatu i poliestrowej wyściółki. Kołdrę można prać w temperaturze 30°C
✔W praktycznej walizce
Kołdra jest dostarczana w praktycznej walizce z uchwytem do przenoszenia – to idealne rozwiązanie, gdy chcesz ją zabrać do domku letniskowego albo na urlop.
❗️Ważne informacje:
Zalecana dla osób o masie ciała 70 kg i więcej.
Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem, jeżeli cierpisz na niewydolność serca, niewydolność oddechową, osłabienie mięśni lub jesteś w ciąży.
Produkt niezalecany dla dzieci.
❔Jak działa kołdra obciążeniowa?
Kołdra obciążeniowa (sensoryczna) dzięki temu, że jest dość ciężka, podczas snu przyciska ludzkie ciało do materaca, stymulując w ten sposób układ proprioceptywny, czyli inaczej system czucia głębokiego. Receptory tegoż układu (proprioceptory) obecne są w mięśniach, ścięgnach, stawach, uszach i oczach i informują mózg o tym, co właśnie robimy; zmysł ten pozwala również m.in. na to, by odczuwać świadomość ciała – tego, czy siedzimy, leżymy, stoimy – i na wykonywanie precyzyjnych ruchów, nawet bez kontroli wzroku, co przekłada się m.in. na emocjonalne bezpieczeństwo i zdolności prawidłowego odnalezienia się i funkcjonowania w społeczeństwie.
Obciążenie ciała podczas snu pozwala – w dużym skrócie – na stymulację układu proprioceptywnego, czego efektem jest jego lepsza praca. Na osoby nadmiernie pobudzone działa uspokajająco, zaś na osoby, których zmysły są niedostatecznie wrażliwe – pobudzająco.
❔Kołdra obciążeniowa – na jakie problemy pomaga?
Spanie pod kołdrą obciążeniową pomaga zmniejszyć m.in. zaburzenia i skutki wynikające z takich chorób i przypadłości, jak ADHD, zespół Aspergera, zespół Downa, zespół Tourette'a, autyzm, a także w zaburzeniach integracji sensorycznej. W takim przypadku jednak dzieciom zawsze zaleca to specjalista integracji sensorycznej, gdyż jest to element kompleksowej terapii. Dorosłym spanie pod kołdrą sensoryczną może natomiast pomóc zarówno w przypadku niezdiagnozowanych w okresie dzieciństwa problemów z integracją i wynikających z nich nadpobudliwości, jak i rozdrażnienia, apatii, nieumiejętności organizacji czy kłopotów z koncentracją. Ale nie tylko: kołdry obciążeniowe dla dorosłych mogą być również ratunkiem w przypadku bezsenności, odczuwania stanów napięcia nerwowego i życia w permanentnym stresie. Pomagają zredukować lęk i obniżyć poziom stresu - śpiąc pod kołdrą obciążeniową zyskujemy poczucie odprężenia i spokoju. Niektórzy terapeuci polecają ją przy zespole niespokojnych nóg, pierwszych objawach choroby Parkinsona lub Alzheimera, czy nawet demencji. Kołdry obciążeniowe bywają również stosowane u osób z padaczką, chorobą dwubiegunową, depresją, czy fibromialgią, a także w przypadku różnego rodzaju nerwic oraz zespołu stresu pourazowego.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.